Warto budować garderobę ponadczasową – czyli taką, w której znajdą się ubrania, jakie nigdy nie wyjdą z mody. Na ich podstawie można bowiem stworzyć ogrom stylizacji; bez dłuższego zastanawiania się, czy na pewno wszystko do siebie pasuje. Podążanie za najnowszymi trendami jest ciekawe, ale one mają to do siebie, że szybko przemijają. A wtedy ubrania giną gdzieś na dnie szafy zapomniane. Uniknij tego, zaopatrz się w rzeczy uniwersalne, wysokiej jakości, eleganckie i gustowne. Zacznij od okrycia wierzchniego – dzisiaj podpowiadamy, że warto kupić trencz damski.

Co to jest trencz?

Jest to nie tyle płaszcz, co konkretny rodzaj płaszcza, z długą historią w świecie mody. Nie bez powodu od wielu lat jest wyznacznikiem szyku i nigdy nie wychodzi z mody.
Wyróżnia się kilkoma cechami:
– jest zapinany na dwa rzędy guzików (tzw. zapięcie dwurzędowe),
– w talii ma szeroki pasek z klamrą,
– najczęściej występuje w odcieniach beżu, choć w dzisiejszych czasach paleta kolorów może być naprawdę szeroka,
– jest długi, zazwyczaj sięga do kolan (niegdyś długość sięgała kostek).

Skąd się wziął ten konkretny fason płaszcza? Trencz ma swoje korzenie w odzieży militarnej. Został stworzony dla brytyjskiej armii, z nieprzemakalnego materiału, w celu ochrony przed wiatrem i deszczem. Jego autorem jest jeden z najbardziej znanych projektantów – Thomas Burberry, a trencz powstał w 1901 roku. Dlatego też marka Burberry słynie między innymi z trenczy, w typowym dla tego płaszcza kolorze, czyli beżowym (z podszewką w słynną na całym świecie kratę Burberry).

Trencz damski nr.1
Trencz damski nr.2

Trencz – wyznacznik klasy

Zainspiruj się modą światową i wprowadź ponadczasowy szyk do swojej szafy. Nie wahaj się ani chwili, by nosić płaszcz wiosną, jesienią i zimą. Fason jest skonstruowany tak, byś z powodzeniem mogła nosić zarówno lekkie golfy, jak i grube swetry. Ostatnie trendy udowodniły również, że to trencza damskiego pasuje każdy rodzaj obuwia. Nawet zestawione z długim płaszczem białe buty sportowe wyglądają niezwykle stylowo.

Zapraszamy na zakupy – w sklepie internetowym Bubala znajdziesz szeroki wybór eleganckich płaszczy damskich.

Trencz damski nr.3
Trencz damski nr.4